Katlanabilir telefon pazarına adım atmayan isimlerden OPPO, buna rağmen alanda çalışmalar yapıyor. İşte yeni ortaya çıkan konsept;

Image

OPPO imzalı karşımıza çıkan son model, Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıyı benimsiyordu ve firmanın aldığı bir patent ile ses getirmişti. Bu telefon yakın dönem için olasılık dahilinde yer alırken, firma şimdi bir kez daha uzak gelecek gösterimi yaptı. OPPO X 2021 gibi bir konsept olarak görücüye çıkarılan firmanın kredi kartı boyutundaki yeni telefonu, yine katlanabilir yapıda.

Image

 Bu Japon tasarım stüdyosu Nendo ortaklığında tasarlanan telefon, üç noktadan katlanabiliyor. Bu sayede kapalı halinde oldukça ufak, ihtiyaç halinde ise inanılmaz uzun hale gelebilen konsept telefon, gerçekten çok ilginç görünüyor. İlk açılmada 1.5 inç, ikinci açılmada ise 3.15 inç ekran karşımıza getiren cihaz, tamamen açıldığında 7 inçlik bir ekran alanı veriyor ve OPPO’nun hayalinde entegre bir stylus kalem desteğini de taşıyor. Elbette bu telefonun ne zaman satışa sunulacağı ya da gerçekten satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ürünün tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

Image

OPPO'nun yeni akıllı telefonu, kafaları karıştıracak seviyede ilginç bir tasarıma sahip. Zira bu akıllı telefon, tam üç kez katlanıyor. Kullanıcılar, her katlamada daha farklı bir deneyim imkanıyla karşılaşıyorlar. Tümüyle açıldığında devasa bir ekrana sahip telefonun kapalı haldeyken sadece bir kredi kartı boyutunda olması, büyük telefon taşımak istemeyen tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Image

OPPO Slide Phone, sahip olduğu menteşeler sayesinde tam 7 farklı duruş pozisyonuna sahip olabiliyor. Bu duruş pozisyonlarının hepsi de yeterince kullanışlı değil. Ancak kullanıcılar, hayal güçlerinin el verdiği müddetçe, bu telefonu farklı pozisyonlarda kullanma imkanı yakalayabilirler. Bu arada, OPPO'nun konsept olarak hazırladığı katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili ne tür planlar içinde olduğu bilinmiyor. Şirket, böylesi bir ürünü kullanıcıların beğenisine sunabileceği gibi, bu konsepti tarihin tozlu raflarına da gömebilir.

Image

OPPO Slide Phone için hazırlanan tanıtım videosu