Samsung Galaxy S22 serisi ile birlikte kamera alanında büyük yükseltmeler sunmayı amaçlıyor. Bir güvenilir kaynak bu yükseltmeleri açıkladı.

Image

Samsung Galaxy S22 için geri sayım sürüyor. Akıllı telefonun lansmanı Şubat ayında gerçekleşecek. Bu cihazlara takılacak gelişmiş kamera sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz. Güvenilir kaynak Ice Universe, Galaxy S22 Ultra kamerası hakkında çeşitli yorumlarda bulundu.

Ice Universe cihazın fotoğraf çekme yeteneğinin yüzde 30 donanımyüzde 70 yazılım olduğunu Twitter üzerinden belirtti. Birkaç gün önce de aynı kaynak, Samsung’un gece ve düşük ışıkta çekimi iyileştirmek için yapay zeka algoritmaları üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Şimdi nasıl çalıştığına dair açıklamalar yaptı.

Galaxy S22 Ultra, 108 Megapiksel kameraya sahip tek model olacak

Galaxy S22 Ultra modelinin 108 Megapiksel ana sensörle gelen serinin tek modeli olacağı söyleniyor. Son sızıntıya göre, kullanıcılar bu ana sensörü kullanarak fotoğraf çekerlerken bir ‘AI detay geliştirme düğmesi’ ortaya çıkıyor. Bu da yapay zekanın fotoğraftaki çeşitli detayları daha gelişmiş biçimde fotoğrafa yansıtıyor.

Image

Bu düğmeyle birlikte ayrıntılar, renkler ve parlaklık, AI işleme ile görünüşte iyileştiriliyor. Yine de bu geliştirmelerin ne kadar etkili olduğunu görmemiz için lansmana kadar beklememiz gerekiyor. Buna ek olarak bazı kullanıcılar, herhangi bir ekstra yazılım tabanlı iyileştirmelerin yer almadığı görüntüleri de tercih şansına sahip oluyor.

Son aylarda özellikler Galaxy S22 hakkında oldukça fazla bilgi ortaya çıktı. Samsung’un bu noktada pek gösterebileceği özelliği kalmadı. Sadece bu telefonlar gelmeden önce Ocak ayında Galaxy S21 FE modelinin ortaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor.