Microsoft, resmi sürüme yaklaşırken Windows Insider için yeni bir güncelleme daha yayınladı. İşte Windows 11 build 22463'deki değişiklikler..

 Microsoft, önümüzdeki hafta 5 Ekim tarihinde yeni Windows 11’i resmi olarak herkese sunacak. Güncelleme Windows 10’a kıyasla yepyeni bir tasarım ile gelirken, ayrıca performans tarafında da beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Resmi sürüm için geri sayım başlarken MicrosoftInsider kullanıcıları için yeni bir güncelleme daha yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda beta kanalı için birtakım düzeltmeler içeren güncelleme yayınlayan şirket, bu kez de Dev channell için farklı bir düzeltme yamasını piyasaya sürdü. İşte Windows 11 Preview Build 22463 sürümüyle yapılan değişiklikler…"tekno.haberoku.com.tr"

      Windows_11 (1)

Windows 11 build 22463, yeni bir özellikle gelmiyor

Microsoft’un yayınladığı 22463 yapı numaralı Windows 11 güncellemesi yeni bir özellikle gelmiyor. Bu güncelleme, Dev channel’deki kullanıcılar için sadece küçük değişiklikler ve hata düzeltmeleri içeriyor.

      Image

Değişiklikler

  • Ekran Okuyucusu’nun Başlat’ta bazen dokunarak başlıklara odaklanamamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Çok sayıda uygulama yüklendiğinde, bir DPI değişikliğinden sonra Başlat menüsünün hiçbir uygulama simgesinin (yalnızca uygulama adının) gösterilmemesiyle ilgili sorun giderildi. Ayıca bu değişikliğin karışık DPI senaryolarında ikincil monitörlerde başlatma güvenilirliğinin iyileştirdiği de belirtiliyor.
  • Başlat’ı açtıktan sonra aşağı ok düğmesine bastığınızda, artık kullanıcı adınıza geçmek yerine sabitlenmiş uygulamalar bölümünü göreceksiniz
  • Görev Çubuğundaki simgeler artık düzgün bir şekilde hizalandı ve tekrar ortalandı. 
  • Bildirimlerin görüntülenmesiyle ilgili bir sorun düzeltildi.

Sizler de Windows’un geliştirici kanalına üye iseniz, ayalardan son güncellemeyi kontrol edebilir ve bilgisayarlarınıza yükleyebilirsiniz.