Apple, Watch SE 2022 için kolları mı sıvıyor? İddialara bakılırsa yeni Apple Watch ailesi hem yeni SE hem de spor modelle gelecek.

Image

Apple, 2020 yılında tanıttığı Watch SE modeli ile ilk defa uygun fiyatlı akıllı saat pazarına göz kırptı. Ancak başarılı bir satış grafiği olan modelin devamı Apple Watch Series 7 ile gelmedi. Ortaya çıkan yeni raporlara göre ise Apple yeni bir Watch SE bekleyenleri sevindirecek. Teknoloji devinin aynı zamanda spor için de bir Apple Watch geliştirdiği de iddialar arasında.

Spor için Apple Watch ve yeni Watch SE için tahminler

Bloomberg yazarı Mark Gurman, Apple’ın şirket içinden aldığı bilgileri okuyucularıyla paylaştı. Başarılı analizleri ve doğru sızıntılarıyla bilinen Gurman, Apple’a yakın kaynaklara sahip. Buna göre Apple Watch Series 8, iki yeni kardeşle gelecek. Bunlardan birisi yeni Apple Watch SE 2022 olacak. Diğer model ise Wear OS kullanan akıllı saatlerde çok rastlanan sporcular için özel bir akıllı saat modeli.

Image

Gurman‘a göre bu yeni Apple Watch, çizilmelere, derin oyuklara, düşmelere karşı daha dayanıklı bir kasa ile gelecek. Bu anlamda Apple’ın modeli daha çok outdoor sporlar için geliştirme ihtimali var. Yani firma spor için dayanıklı bir Apple Watch üretmenin peşinde.

Apple Watch Series 7 tasarımının tıpkı iPhone 12 ve 13 serisinde olduğu gibi düz kenarlı olacağı iddia edildi. Bu iddia gerçek olmasa da, spor model Apple Watch 8 bu tasarıma sahip olabilir.

Apple hali hazırda akıllı saatlerine sportif bir görüntü kazandırmak adına Nike ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği ile Apple Watch modelleri Nike imzalı daha sportif kayışlara sahip oluyor.

Apple Watch SE 2022 için ise Mark Gurman bir tahminde bulunmadı. Ancak bildiğiniz gibi bir önceki model Series 5 işlemcisi ve Series 6 tasarımına sahip. Bu anlamda da Watch SE 2022 modelinin Series 7 işlemcisi ile gelme ihtimali yüksek. Buna karşın ilk Watch SE modelinde kalp ritmi ölçme ve EKG gibi önemli özellikler yer almadı. İkinci versiyonda ise Series 6 ile benzer özellikler karşılaşma ihtimalimiz var.

Apple Watch SE özellikleri ve güncel fiyatı

Amerikalı teknoloji devi Apple Watch Series 6 modeliyle birlikte tanıttığı Watch SE ile önemli bir başarı kazandı. Apple bugüne kadar akıllı saat pazarında tek modelle ilerliyordu. Ancak firmanın pazarda ki en büyük rakipleri ucuz akıllı saat modelleri ile pay kapmaya başladı. İşte bu anlamda geliştirilen Watch SE, Series 5‘in işlemcisi S5‘e sahip.

İlk tanıtıldığında 40 mm için 2699 T, 44 mm için ise 2949 TL olarak açıklanan Watch SE başlangıç fiyatı bugün ise çok daha yüksek. Buna göre akıllı saat 40 mm için 3799 TL, 44 mm için ise 4199 TL başlangıç fiyatına sahip.